iPhone 4s spowodował pożar domu? Coś mi tu nie gra...

Amerykański ubezpieczyciel zaskarżył Apple'a i zażądał odszkodowania w wysokości 75 tysięcy dolarów. Ofiara twierdzi, że winny pożaru był leciwy już dzisiaj iPhone 4s.

Wikipedia

Sytuacja Samsunga z modelem Galaxy Note 7 zwróciła uwagę użytkowników na problem baterii i faktu, że nie zawsze są one bezpieczne. Badź co bądź, w obudowie każdego smartfona znajduje się mała tykająca bomba, która prawdopodobnie nigdy nie wybuchnie. Mimo wszystko, wypadki chodzą po ludziach, więc niczego nie możemy być pewni.

Co byście zrobili, gdyby spłonął wam dom? Na pewno chcielibyście znaleźć przyczynę pożaru i dowiedzieć się, czemu tak się stało. Jako, że wybuchające telefony są teraz w modzie, można zakładać że potencjalnym winowajcą pożaru jest smartfon. Właśnie tego zdania jest pewna kobieta z Wisconsin — Xai Thao - ubezpieczyciel State Farm. Uważają oni, że to właśnie smartfon spowodował pożar domostwa Thao.

Mowa tutaj dokładnie o iPhonie 4s, który zadebiutował na rynku w 2011 roku. Czy tylko mi wydaje się to dziwne? Kobieta kupiła urządzenie w 2014 roku. Smartfon ni stąd ni zowąd spłonął po kilku latach jego użytkowania.

Sytuacja jest o tyle podejrzana, że ubezpieczyciel powołuje się na zupełnie anonimowe ekspertyzy. Wykazują one co prawda, że urządzenie zaczęło płonąć poprzez niestabilność cieplną i zwarcie baterii, ale dlaczego ktokolwiek miałby w to uwierzyć?

W pozwie wobec Apple'a nie było nawet wzmianki o tym, w jakiej sytuacji miał miejsce rzekomy samozapłon, ani czy telefon był w tym momencie podłączony do prądu czy nie. Ta ostatnia informacja jest bardzo ważna, gdyż prawie wszystkie incydenty tego typu mają miejsce podczas ładowania urządzenia.

Zarówno ubezpieczyciel, jak i Apple odmawiają komentarza w tej sprawie. Na mój gust, wygląda to nieco na próbę wyłudzenia odszkodowania. Ofiara żąda bowiem aż 75 tysięcy dolarów (275 tysięcy złotych). Anonimowe ekspertyzy, 6-letni smartfon i szczątkowe informacje… No nie wiem.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Źródło: CNET

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Apple będzie produkował ekrany OLED samodzielnie? Kolejne generacje iPhone'a z większymi bateriami? Wszystko dzięki technologii LG Chcesz korzystać z ARKit? Tych iPhone'ów i iPadów nie warto już kupować iPhone 8 - nowe wieści. Jednak bez czytnika linii papilarnych? Wczesne prototypy iPhone'a na zdjęciu Słuchawki AirPods mają dać Applowi większe zyski niż... zegarki Apple Watch HomePod oficjalnie. Co potrafi inteligentny głośnik Apple'a? Zbliża się premiera inteligentnego głośnika Apple'a. Czym się wyróżni? iPhone 8 kontra reszta świata. Jak wypadają jego wymiary na tle innych flagowców? Apple wprowadza płatności w złotówkach. Wbrew pozorom to bardzo zła wiadomość Wartość Apple'a może w ciągu roku przekroczyć... bilion dolarów iPhone 8 - Apple ma problemy z czytnikiem linii papilarnych Akcje Apple'a rekordowe. To nadal najbogatsza firma świata iOS 10.3 z nowym systemem plików APFS. Co trzeba o nim wiedzieć Nowy iPad to jakiś żart. Apple wady przedstawia jako zalety Polacy znaleźli sposób, by zaoszczędzić na iPhone'ach Apple wkrótce uruchomi indyjskie fabryki iPhone’ów iPhone 8 będzie miał 5,8-calowy ekran w obudowie 4,7-calowca? Rozszerzona rzeczywistość to według Apple’a kolejny wielki krok Nowe patenty Apple’a. Cienko to widzę Słuchawki AirPods to jednorazówki! Eksperci z iFixit nie pozostawiają na nich suchej nitki iPhone 8 z zakrzywionym panelem OLED Apple chce przenieść wszystkie obliczenia z chmury do iPhone'a? Apple sprzedaje dużo. Teraz chce sprzedawać drożej