Snapchat szaleje. To już druga duża aktualizacja w ciągu kilkunastu dni

Zuckerberg jest dla twórcy Snapchata - Evana Spiegiela - całkiem sporym zagrożeniem. Funkcje dostępne od dawna na Snapchacie stopniowo pojawiają się na Facebooku, Instagramie, a nawet Messengerze. Aplikacja z logo w formie duszka musi więc być regularnie aktualizowana o unikalne funkcje, niedostępne jeszcze u konkurencji.

Pixabay

Jakiś czas temu w Snapchacie pojawiły się filtry nakładające na rzeczywisty obraz z kamery wirtualne obiekty. Rozszerzona rzeczywistość przestała więc być domeną selfie, a znamienny snapchatowy piesek przestał być jedynym zastosowaniem technologii. W jednym artykule rzuciłem nawet tezą, że to Snapchat wprowadzi technologię AR pod strzechy. Może trochę przesadziłem, ale fakt jest taki, że jeszcze nigdy aplikacja nie rozwijała się tak szybko jak teraz.

Zaczęło się od Snap Mapy

Kilkanaście dni temu temu Snapchat wprowadził Snap Mapę. Pozwala ona na podejrzenie tego, gdzie aktualnie znajdują się nasi znajomi oraz tego, gdzie dzieją się obecnie masowe imprezy na których powstaje dużo snapów (coś w rodzaju mapy cieplnej snapów).

Jeśli użytkownik nie chce, aby jego znajomi znali jego obecną lokalizację, wystarczy, że włączy on tryb Ghost, który pozwala na korzystanie ze Snap Mapy, nie będąc na niej jednak zaznaczonym. Snap Mapa to oczywiście kolejne zagrożenie dla prywatności użytkownika. Tym razem jednak, nie ze strony Snapchata, a innych użytkowników. Aplikacja i tak co jakiś czas sprawdza naszą lokalizację, abyśmy mogli stosować geofiltry, więc pod tym względem nie ma różnicy.

Snapchatowi znajomi często mają jednak bardzo mało wspólnego z naszymi prawdziwymi znajomymi. Jak takie udostępnianie im lokalizacji może się skończyć — chyba nie muszę tłumaczyć.

Kolejne nowości

Nowa aktualizacja wprowadziła kilka nowych mniej lub bardziej przydatnych funkcji. Z kategorii tych niezbyt potrzebnych można wymienić chociażby filtry głosowe. Działają one na podobnej zasadzie co filtry wizualne. W tym przypadku modyfikowany jest jednak nie obraz twarzy użytkownika, a brzmienie jego głosu.

Użytkownicy dostali również możliwość dodawania do snapów różnego typu tła. Najbardziej przydatną nowością jest jednak możliwość dodawania do snapa aktywnych "linków". Przenoszą one użytkownika oglądającego nasze snapy do wybranej przez nas strony poprzez muśnięcie snapa palcem w górę.

Wszystkie powyższe nowości, mimo iż niezbyt imponujące, stanowią dowód na to, że Snapchat się pręży i chce jak najdalej oddalić się od konkurencji, która goni go coraz szybciej.

Zobacz również: Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki?

Nasze artykuły o Snapchacie i fenomenie aplikacji:

Źródło: Snapchat

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #45 - Infinity Merge, Timbre, Lil Big Invasion i inne Appshaker 2 #44 - ES Disk Analyzer, Bounzy, Tentacles i inne Appshaker 2 #43 - Neighbours from Hell, Dailydo i inne [+ rozwiązanie konkursu] Appshaker 2 #42 - Fidget Spinner, LangBandit, S.M.T.H. i inne Polskie gry i aplikacje, które robią furorę na świecie [cz. 2] Kosmiczna podróż w VR. Przetestowałem The Missed Spaceflight Appshaker 2 #41: wygraj smartfona ASUS ZenFone Live! Angry Birds Evolution to piękna, rozbudowana, ale zarazem nudna gra Appshaker 2 #40: Music Translator, Kidu, BalanCity, Sheepwith i inne Appshaker 2 #39: Fortune City, Sumeru, SideIcon i inne Jak rozmyć tło na zdjęciu? Nie musisz mieć specjalnego telefonu Appshaker 2 #38: VOI, Injustice 2, Samorost 3 i inne Adobe Scan - darmowa aplikacja do skanowania dokumentów. Jak się sprawuje? Appshaker 2 #37: Yesterday, Rullo, Beholder i inne Gala MMA w wirtualnej rzeczywistości do obejrzenia za darmo. Samsung daje kolejny powód do kupna systemu Gear VR Appshaker 2 #36: Volkey, Symmetrica, Today Weather i inne Appshaker 2 #35 - Penarium, The Big Journey, Elegance UI i inne Appshaker 2 #34: Fury Turn, The Learning Lock, InstaSwipe i inne Appshaker 2 #33 - Battle Copters, Watery Blocks, Pocket Sense i inne Messenger Lite w końcu w Polsce. Bateria twojego smartfona odetchnie z ulgą Appshaker 2 #32: Cliff Hopper, Dumpster, Story of Life i inne FaceApp - pozwól "sztucznej inteligencji" pobawić się twoim selfie Nonstop Chuck Norris to denna gra reklamowa przez legendarnego aktora Bogactwo! Pobrałem aplikację za 1599 złotych! Możesz pobrać i ty

Popularne w tym tygodniu:

Google znajdzie twojego sobowtóra w muzealnych zbiorach. Jak skorzystać z nowej funkcji w Polsce? Opera uśmierca i zaniedbuje swoje mobilne aplikacje. Coraz trudniej tej firmie zaufać [Aktualizacja] World of Warships Blitz: fani Androida i iPhone'ów będą mogli wyrównać rachunki Rozmycie tła, Portrait Lightning, Kreator 3D, Bothie i inne. Funkcje flagowców w każdym smartfonie