iPhone 8 - nowe wieści. Jednak bez czytnika linii papilarnych?

Apple pokazuje nowe iPhone'y we wrześniu. Prawie na pewno tak będzie również i w przypadku jubileuszowego iPhone'a 8. Serwis Bloomberg dotarł do kilku ciekawych informacji dotyczących najbardziej wyczekiwanego smartfona jesieni, a może i roku.

Koniec z czytnikiem linii papilarnych?

Apple wprowadził skaner odcisku palca w 2013 roku, wraz z premierą iPhone'a 5s. Od tamtej pory rozwiązanie zaczęli stosować wszyscy producenci. Niestety, bezramkowy trend okazał się być dla twórców skanerów nie lada wyzwaniem.

Dotychczasowe plotki głosiły, że czytnik linii papilarnych w iPhonie 8 będzie zintegrowany z wyświetlaczem. Tak samo miało być zresztą w przypadku Samsunga Galaxy S8. Niestety instalacja skanera pod zewnętrzną warstwą wyświetlacza okazała się bardzo trudna. W rezultacie Galaxy S8 ma czytnik zlokalizowany w bardzo niepraktycznym, absurdalnym wręcz miejscu.

Galaxy S8 ma czytnik linii papilarnych na tyle obudowy

Wszystko wskazuje na to, że Apple też nie poradził sobie z tym wyzwaniem i z czytnika linii papilarnych zrezygnuje całkowicie. Tak przynajmniej twierdzi serwis Bloomberg, powołując się na pewne, aczkolwiek anonimowe źródła. Według redakcji, zamiast skanera, Apple użyje systemu rozpoznającego twarz użytkownika. Ma on się składać z zestawu sensorów i lasera, które wspólnie skanowałyby twarz użytkownika w 3D i go identyfikowały.

Rozwiązanie ma być bardzo szybkie i jeszcze dokładniejsze od skanowania opuszki palca. Jest to możliwe z racji tego, że skaner twarzy korzysta z danych pochodzących ze znacznie większej liczby punktów niż skaner palca.

Byłoby to więc rozwiązanie bezpieczniejsze. Dodatkowo nie dałoby się go oszukać tak jak skanera tęczówki z Galaxy S8, gdyż sensory 3D będą wykrywały zagłębienia twarzy. System wykryje więc, gdy do smartfona podsuniemy zdjęcie.

Wizualizacja iPhone'a 8

Inne nowości

iPhone 5s był pierwszym urządzeniem ze stajni Apple'a wyposażonym w koprocesor ruchu. Był to dodatkowy układ odpowiedzialny tylko i wyłącznie za obliczanie danych związanych z ruchem, pochodzących ze wszystkich sensorów i czujników smartfona. Dzięki temu główny procesor był mniej obciążony, a całe urządzenie zużywało mniej energii.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Wraz z iPhone'em 8, Apple wprowadzi prawdopodobnie drugi koprocesor, który będzie odpowiedzialny wyłącznie za rzeczy związane ze sztuczną inteligencją. Jego nazwa robocza to Apple Neural Engine. Jego rolą będzie między innymi rozpoznawanie obiektów na zdjęciach czy też przewidywanie zachowań użytkownika. Jego implementacja ma jeszcze bardziej odciążyć główny procesor i zredukować pobór energii.

Nowy iPhone będzie miał również nowy, bezramkowy ekran OLED. To jednak wszyscy wiedzą od dawna. Nowością są doniesienia dotyczące technologii ProMotion znanej z najnowszych iPadów Pro. Ma ona zadebiutować również w nadchodzącym iPhonie.

Wspomniana technologia zwiększa częstotliwość odświeżania wyświetlacza, dzięki czemu wszystko będzie wydawać się znacznie płynniejsze. Co ważniejsze, sterowniki takiego ekranu mogą na bieżąco modyfikować szybkość odświeżania, więc polepszy się również energoszczędność rozwiązania. W mało wymagających scenariuszach, ekran będzie odświeżał się wolno i oszczędzał dzięki temu energię.

Czy powyższe nowinki się sprawdzą? Tego dowiemy się na oficjalnej prezentacji jubileuszowego iPhone'a 8, która odbędzie się prawdopodobnie już we wrześniu.

Źródło: Bloomberg

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Wczesne prototypy iPhone'a na zdjęciu Słuchawki AirPods mają dać Applowi większe zyski niż... zegarki Apple Watch HomePod oficjalnie. Co potrafi inteligentny głośnik Apple'a? Zbliża się premiera inteligentnego głośnika Apple'a. Czym się wyróżni? iPhone 8 kontra reszta świata. Jak wypadają jego wymiary na tle innych flagowców? Apple wprowadza płatności w złotówkach. Wbrew pozorom to bardzo zła wiadomość Wartość Apple'a może w ciągu roku przekroczyć... bilion dolarów iPhone 8 - Apple ma problemy z czytnikiem linii papilarnych Akcje Apple'a rekordowe. To nadal najbogatsza firma świata iOS 10.3 z nowym systemem plików APFS. Co trzeba o nim wiedzieć Nowy iPad to jakiś żart. Apple wady przedstawia jako zalety Polacy znaleźli sposób, by zaoszczędzić na iPhone'ach Apple wkrótce uruchomi indyjskie fabryki iPhone’ów iPhone 8 będzie miał 5,8-calowy ekran w obudowie 4,7-calowca? Rozszerzona rzeczywistość to według Apple’a kolejny wielki krok Nowe patenty Apple’a. Cienko to widzę Słuchawki AirPods to jednorazówki! Eksperci z iFixit nie pozostawiają na nich suchej nitki iPhone 8 z zakrzywionym panelem OLED Apple chce przenieść wszystkie obliczenia z chmury do iPhone'a? Apple sprzedaje dużo. Teraz chce sprzedawać drożej Jak korzystać z Apple Music za darmo przez 18 miesięcy? 4 powody, dla których najlepiej kupować iPhone'y w wersji S iPhone 7 w rękach pierwszych recenzentów iPhone 7 został nowym królem wydajności