Słuchawki AirPods mają dać Applowi większe zyski niż... zegarki Apple Watch

Niektórzy analitycy przewidują, że bezprzewodowe słuchawki Apple AirPods przyniosą firmie podobne zyski co zegarki Apple Watch. Wszystko za sprawą kierunku, w jakim potoczy się rozwój muzycznego akcesorium Apple'a.

Analityk Piper Jaffray przewiduje, że za 5 lat sprzedaż słuchawek Apple AirPods będzie dawała zyski na podobnym poziomie, co sprzedaż zegarków Apple Watch. Uważa on również, że cena słuchawek będzie wtedy nieco wyższa niż obecnie, podskakując z poziomu 159 dol. do 200 dol. Czym uzasadnia on swoje przewidywania?

Apple — według analityka — w najbliższych latach, skupi się nie tylko na rozwoju technologii AR, ale również AA czyli Augmented Audio. Podobno słuchawki AirPods będą intensywnie rozwijane, tak aby tworzyły wirtualne, rozszerzone środowisko dźwiękowe wokół użytkownika.

Rozwiązanie to można określić jako zminiaturyzowana wersja głośnika Apple HomePod. Słuchawki przyszłości miałyby oferować podobne możliwości, ale będą podążać wszędzie za użytkownikiem, a nie jedynie leżeć w mieszkaniu.

Rozwiązanie to miałoby zadebiutować przed 2022 rokiem, a jego cena — o czym już wspomniałem — byłaby o 40 dolarów wyższa niż w przypadku dostępnych już na rynku słuchawek AirPods.

Czy takie przewidywania mają jakikolwiek sens? Czy rzeczywiście AirPodsy będą przynosić większe zyski niż Apple Watch mimo kilkukrotnie niższej ceny? To by przecież musiało znaczyć, że znajdą one kilkukrotnie więcej nabywców niż smartwatche Apple'a.

Biorąc pod uwagę fakt, że obecna generacja słuchawek Apple spotyka się z bardzo dobrymi recenzjami i że współczynnik satysfakcji po zakupie wynosi aż 98%, jestem w stanie w to uwierzyć. Ludzie cenią AirPodsy za wygodę użytkowania i ich totalną transparentność. Czy opisywany scenariusz się sprawdzi? Czas pokaże.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

HomePod oficjalnie. Co potrafi inteligentny głośnik Apple'a? Zbliża się premiera inteligentnego głośnika Apple'a. Czym się wyróżni? iPhone 8 kontra reszta świata. Jak wypadają jego wymiary na tle innych flagowców? Apple wprowadza płatności w złotówkach. Wbrew pozorom to bardzo zła wiadomość Wartość Apple'a może w ciągu roku przekroczyć... bilion dolarów iPhone 8 - Apple ma problemy z czytnikiem linii papilarnych Akcje Apple'a rekordowe. To nadal najbogatsza firma świata iOS 10.3 z nowym systemem plików APFS. Co trzeba o nim wiedzieć Nowy iPad to jakiś żart. Apple wady przedstawia jako zalety Polacy znaleźli sposób, by zaoszczędzić na iPhone'ach Apple wkrótce uruchomi indyjskie fabryki iPhone’ów iPhone 8 będzie miał 5,8-calowy ekran w obudowie 4,7-calowca? Rozszerzona rzeczywistość to według Apple’a kolejny wielki krok Nowe patenty Apple’a. Cienko to widzę Słuchawki AirPods to jednorazówki! Eksperci z iFixit nie pozostawiają na nich suchej nitki iPhone 8 z zakrzywionym panelem OLED Apple chce przenieść wszystkie obliczenia z chmury do iPhone'a? Apple sprzedaje dużo. Teraz chce sprzedawać drożej Jak korzystać z Apple Music za darmo przez 18 miesięcy? 4 powody, dla których najlepiej kupować iPhone'y w wersji S iPhone 7 w rękach pierwszych recenzentów iPhone 7 został nowym królem wydajności Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie Nowości Apple’a, o których Tim Cook nie wspomniał podczas konferencji