Aplikacja Google Maps jeszcze lepsza. Podczas nawigowania skorzystasz ze Street View

Map Google'a nie trzeba nikomu przedstawiać. Korzysta z nich niemal każdy, niezależnie od tego, czy po mieście przemieszcza się samochodem, komunikacją miejską czy pieszo. Wersja na Androida właśnie dostała aktualizację, która wnosi bardzo przydatną nowość.

W aplikacji Google Maps, nawigując, w każdej chwili możemy wysunąć z dołu ekranu panel o nazwie "szczegóły trasy". Ułatwia on odnalezienie się w miejskiej dżungli i pozwala sprawdzić najbliższych kilka manewrów. Teraz funkcjonalność tej części aplikacji wskoczyła na zupełnie nowy poziom. Google zintegrował z nią rozwiązanie Street View.

Już nigdy się nie zgubisz

Google Street View to bardzo praktyczna usługa, która umożliwia zobaczenie interesującego nas miejsca w formie sferycznego zdjęcia. Przydaje się to na przykład wtedy, gdy chcemy zobaczyć, jak wygląda miejsce docelowe naszej podróży. A co, gdyby technologię Street View wykorzystywać również w trakcie nawigowania?

Od teraz każdy może się o tym przekonać. No dobra, nie każdy, bo aktualizacja na system iOS nie została jeszcze udostępniona. Jeśli jednak używacie telefonu działającego na Androidzie, ujrzycie lekko odświeżoną wersję map Google'a.

Widok "szczegóły trasy" oprócz kolejnego manewru pokazuje teraz również odpowiednie ujęcie Street View. Jest ono wyświetlane w formie miniatury, która po kliknięciu otworzy oczywiście pełnoekranowe i interaktywne Street View, po którym będziemy się mogli normalnie rozglądać.

Istotne jest to, że zarówno na miniaturce, jak i po jej kliknięciu, widoczna będzie dokładnie ta ulica, w którą mamy podczas danego manewru skręcić. Nie będziemy więc musieli nic przestawiać. Algorytmy zawsze pokażą nam wszystko od razu pod odpowiednim kątem.

Jeśli więc jedziecie w nieznane miejsce i macie problem ze stwierdzeniem, w którą dokładnie uliczkę skręcić, wystarczy znaleźć miniaturkę Street View w szczegółach trasy. To bardzo przydatna i praktyczna nowość, która jednak mogłaby być jeszcze lepsza.

Podczas jazdy nie można na długo spuszczać wzroku z drogi i gapić się na ekran smartfona. Google powinien umożliwić natychmiastowe otworzenie podglądu Street View poprzez prostą komendę głosową, taką jak na przykład "pokaż Street View". No ale, cóż, może kolejna aktualizacja jeszcze bardziej udoskonali ten element aplikacji.

Pozostałe zmiany są kosmetyczne

Od teraz łatwiej też zobaczyć sugerowane przez Google'a miejsca i lokale oraz zdjęcia oraz inne sugestie wyświetlane przez algorytmy na podstawie odwiedzanego obszaru i pory dnia. Nie musimy już grzebać w menu. Wystarczy, że przesuniemy palcem od dołu ekranu. Wysunie nam się wtedy pasek ze wspomnianymi informacjami.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Na razie nowa aplikacja Google Maps dostępna jest wyłącznie na Androida. Wersja na iOS zostanie prawdopodobnie zaktualizowana już niedługo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

#wSkrócie: smartfony OnePlusa, OPPO, vivo i Xiaomi z 5G, koniec Allo i wizualizacja Xperii XZ4 Compact Szczęśliwego Nowego Roku! Rewolucja nie wypaliła? RED Hydrogen One rozczarował pierwszych recenzentów Galaxy Tab 3 7.0 za 199 zł i GoClever Quantum 4 za 99 zł! Trzeba się jednak spieszyć Smartfony Huawei: czy warto teraz kupić? Czy obecni klienci mają się czego bać? Facebook ma wprowadzić o wiele szybszego Messengera [#wSkrócie] TikTok cenzurował brzydkich i biednych. Firma ma się z czego tłumaczyć Play - zmiana cen LG Swift Black Coś na Dzień Kobiet: SE W595 Odkurzacz zamiast telefonu w Mova Mix LG GB210 dla niewymagających użytkowników Drugi telefon za darmo - odpowiedź Ery na promocję Orange

Popularne w tym tygodniu:

Składany iPhone może powstać za 2 lata. Apple jak zwykle w tyle Żegnaj, Galaxy S8. Samsung kończy wsparcie dla kultowego modelu Samsung Galaxy S20 i Note 20 dostały "podwójne nagrywanie" - dzięki aktualizacji Najpierw GTA V, teraz Red Dead Online. W kolejny hit Rockstara zagrasz na telefonie "Podatek od smartfonów" jednak nie od smartfonów. Telefony zwolnione z opłaty reprograficznej Koniec z "najlepszymi aplikacjami". Google sprząta w Sklepie Play Rynek smartfonów odbił się od dna. Wielki wzrost sprzedaży Masa nowości Xiaomi w Polsce. Oto ceny Mi Smart Banda 6, Mi 11 Ultra, Mi 11i oraz Mi 11 Lite Nowe tablety Xiaomi? Wiele wskazuje na to, że rośnie konkurent iPada Pro Samsung Galaxy S22 Ultra może mieć aparat z zoomem optycznym. Tym razem prawdziwym Samsung Galaxy Z Fold 2 w dużo niższej cenie. Możesz ją obniżyć jeszcze bardziej ASUS szykuje (w miarę) małego flagowca. ZenFone 8 w całej okazałości