Oto patent, dzięki któremu Android stałby się o wiele bardziej intuicyjny

Android nie uchodzi za najbardziej intuicyjny i prosty w obsłudze system. Bardziej do takich epitetów pasuje apple'owski iOS, ale dzięki nowemu patentowi Google'a może się to wkrótce zmienić.

Pixabay

Ciekawych patentów co roku pojawia się wiele, ale mają one to do siebie, że czasem są realizowane a czasem nie. Częściej sprawdza się druga opcja i nawet pomysły, które świetnie wyglądają na urzędowym papierze, lądują w śmietniku. Mam nadzieję, że tak nie stanie się z najnowszym patentem firmy Google.

"Przeciągnij i upuść" na nowo

Praca na komputerze ma taką przewagę nad pracą stricte mobilną, że możemy przeciągać różne treści, zdjęcia i pliki między różnymi oknami. Android tego nie umożliwia. Na ekranie mamy zazwyczaj otwartą tylko jedną pełnoekranową aplikację, więc ciężko z niej cokolwiek przeciągnąć i upuścić w innym programie. Inżynierowie wyszukiwarkowego giganta opracowali jednak rozwiązanie.

Patent o niezwykle oryginalnej nazwie, która w wolnym tłumaczeniu brzmi "Przeciągnij i upuść na urządzeniach mobilnych", umożliwia — no właśnie — przeciąganie treści i ich upuszczanie w innych aplikacjach. Jak to dokładnie działa?

Zasada działania

Według patentu przeciągać między aplikacjami będzie można dowolne rodzaje treści. Przykładowo, gdy ktoś napisze użytkownikowi SMS-a z nazwą jakiejś kawiarni, to wystarczy, że przeciągnie on ją do aplikacji Mapy, aby zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się to miejsce.

Gdy użytkownik zacznie przeciągać jakąś treść, sam system ma podsuwać mu sugerowane aplikacje, dopasowane do rodzaju treści. Tak więc, gdy będzie to zdjęcie, Android zaproponuje programy fotograficzne, a gdy plik dźwiękowy — odtwarzacze muzyczne.

Jak dla mnie, koniec z niewygodnym kopiowaniem i wklejaniem treści brzmi całkiem kusząco. Byle tylko deweloperzy byli skorzy do dostosowywania swoich aplikacji, a samo rozwiązanie było o wiele bardziej dopracowane niż opcja, którą Samsung próbował dodać do trybu Multi-Window. Zakładając oczywiście, że Google wprowadzi takie rozwiązanie.

Zobacz również: Appshaker 2 #2 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: Phonearena , USPTO

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

LG V30 wyceniony w Wielkiej Brytani. Co z polską ceną? Samsung pracuje nad własną mobilną platformą wideo Wyciekł Windows Mobile 6.5 Build 23053 Smartfon dla graczy Razera może być niezłą bestią. Wycieka specyfikacja RAZR2 robi spustoszenie w Rosji Smartfony projektowane przez prawników, czyli gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o patenty Komórkowe reklamy? Tak, ale tylko o jedzeniu i modzie Błękitny telefon z PIVOT Samsung świętuje: 1 mln sprzedanych Wave, 300 tys. Galaxy S GSM Association chce wprowadzenia wbudowanych kart SIM ToF zmierza do iPhone'ów. Oby Apple pokazał konkurencji, jak ten sensor wykorzystać Polak potrafi

Popularne w tym tygodniu:

Microsoft Surface Duo jako telefon z Androidem? To nie ma prawa się udać (opinia) eSIM teraz także w T-Mobile. Jest jednak haczyk Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro: wycieka wygląd. Szykujcie się na gigantyczną wyspę z aparatami Google twierdzi, że powinieneś kupić Pixela 4a, bo ma czytnik linii papilarnych i wideorozmowy W gry z Xboksa zagrasz na smartfonie. xCloud startuje w Polsce! Xiaomi na szczycie. Oto najpopularniejsze marki smartfonów w Polsce w czasach zarazy TikTok i WeChat w tarapatach. Trump banuje transakcje z chińskimi gigantami Szybko poszło. Google wycofuje Pixela 4 ze sprzedaży Twój smartfon właśnie został sejsmografem. Będzie wykrywał trzęsienia ziemi, by ratować życie Ranking smartfonów do 1000 złotych. Oto propozycje na sierpień Mi 10 Ultra, czyli Xiaomi może popełnić błąd Samsunga Apple może oberwać z powodu bana na WeChata. Sprzedaż iPhone'ów niższa o nawet 30 proc.