Casio udowadnia, że da się zrobić smartwatcha, który wyróżnia się z tłumu

Przed chwilą pisałem o raczej nudnym smartwatchu dla biegaczy firmy New Balance. Casio PRO TREK WSD-F20 jest zupełnie inny. Oferuje całe mnóstwo technologii i funkcji niespotykanych u innych producentów.

Militarny standard wytrzymałości

Zegarek Casio nie jest z pewnością sprzętem dla każdego. Jego główną grupą docelową są najaktywniejsi użytkownicy i podróżnicy. Charakteryzuje się on wzmacnianą konstrukcją, która nie tylko jest wodoszczelna (do 50 metrów), ale również spełnia restrykcyjne standardy militarne MIL-STD-810G. Dzięki temu jest on odporny na wstrząsy, upadki i inne tortury, które mogą go spotkać w terenie.

Dwuwarstwowy ekran

Jego konstrukcja wyróżnia się dodatkowo dwuwarstwowym wyświetlaczem (patrz: grafika główna). Jedna ma wysoką rozdzielczość i wyświetla obraz w kolorze, a druga jest monochromatyczna. Ta ostatnia wyświetla obecną godzinę i podstawowe informacje. Jej zaletami są bardzo niski pobór energii i świetna widoczność w pełnym słońcu.

Podczas korzystania wyłącznie z ekranu monochromatycznego zegarek ma wytrzymywać na baterii ponad miesiąc. Z aktywnym zwykłym ekranem dobę.

Unikalne funkcje

Zegarek Casio został wyposażony w moduł GPS o obniżonym zużyciu energii. Jest on kompatybilny z amerykańskim standardem GPS, rosyjskim GLONASS oraz japońskim QZSS.

Casio PRO TREK

Co najważniejsze, do korzystania z GPS-u nie jest nawet konieczny dostęp do sieci. Mapy można bowiem wcześniej pobrać do pamięci wewnętrznej zegarka.

Fajnie prezentuje się również funkcja zapamiętywania lokalizacji. Oczywiście po wędrówce będziemy mogli zobaczyć zarejestrowane przez zegarek dane i trasę zaznaczoną na mapie, ale nie o to tu do końca chodzi.

Casio PRO TREK

Gdy dotrzemy do jakiegoś fajnego miejsca, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk zegarka, a dana lokalizacja zostanie zapisana. Ważne jest to, że można dodać do niej różne dodatkowe elementy, takie jak na przykład notatkę głosową.

Wbudowane aplikacje

Casio PRO TEK WSD-F20 to jeden z pierwszych smartwatchy działających na platformie Android Wear 2.0. Casio preinstalował na nim mnóstwo profesjonalnych aplikacji służących do pomiaru różnego typu aktywności i innych parametrów.

CASIO PRO TREK

Zegarek może więc śledzić zarówno górskie wędrówki, jak i jazdę na nartach czy łowienie ryb. W każdym przypadku wykorzystywany jest inny zestaw czujników i wyświetlane są inne dane.

Ciekawie prezentuje się funkcja Moment Setter, która umożliwia zautomatyzowanie niektórych procesów. Można ustawić przeróżne działania, które będą się uruchamiały w określonych warunkach. Na przykład zegarek może powiadomić o zbliżającym się zachodzie słońca z odpowiednim, zdefiniowanym wcześniej wyprzedzeniem. Można również zaprogramować urządzenie tak, aby co ileś kilometrów wyświetlało mapę i podsumowaniem wybranych danych.

Jeśli natomiast chcemy sprawdzić dane z poszczególnych sensorów i czujników, w jakie został wyposażony smartwatch, wystarczy wcisnąć przycisk "tool". Kilka przykładowych ekranów zamieszczam poniżej.

Najlepszy smartwatch dla aktywnych?

Gdy do wyżej wymienionych możliwości dodamy jeszcze funkcje społecznościowe, takie jak możliwość wyświetlania się pozycji znajomych na zegarku, to otrzymamy produkt praktycznie bezkonkurencyjny.

Casio PRO TREK WSD-F20

Już poprzednia generacja zegarka Casio cieszyła się całkiem sporym powodzeniem i zyskiwała same pochwały. Teraz Casio udowodnił po raz kolejny, że zna się na rzeczy.

Od smartwatchy zdecydowanie wolę rozwiązania hybrydowe, ale gdybym miał wybrać smart-zegarek z prawdziwego zdarzenia, prawdopodobnie zdecydowałbym się na propozycję Casio. Lekko odstrasza tylko cena wynosząca 500 dolarów (prawie 2100 zł). W sprzedaży model ten pojawi się 21 kwietnia. A Wam jak się podoba?

Źródło: Casio

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wearables:

Słuchawki bezprzewodowe TWS. Wybrałem najciekawsze modele z różnych półek cenowych HTC to kolejny producent, który nie jest zainteresowany smartwatchami LG Watch Style i Watch Sport oficjalnie. Oto pierwsze zegarki z Androidem Wear 2.0 Dlaczego mój smartwatch tak śmiesznie miga, czyli wszystko o czujnikach Nowoczesny smartwatch, który będziesz mógł przekazać wnukowi - TAG Heuer Connected Modular 45 Android Wear 2.0 jest lepszy, bo jest bardziej samodzielny. Które zegarki otrzymają aktualizację? Xiaomi Mi Watch oficjalnie. To androidowy klon Apple Watcha Redmi Band zaprezentowany. Oto tańsza alternatywa dla Xiaomi Mi Banda 4 Xiaomi nie przestaje zaskakiwać. Firma prezentuje... inteligentne buty! Honor MagicWatch 2 oficjalnie. Ma działać dwa tygodnie na jednym ładowaniu Samsung Galaxy Watch Active2 oficjalnie. Największe wady poprzednika naprawione Garmin vívomove - najpiękniejszy zegarek fitness jaki widziałem