Synaptics prezentuje hybrydowe zabezpieczenie biometryczne

Czytnik linii papilarnych jest już na rynku mobilnym standardem od dobrych kilku lat. Niektórzy producenci szukają jednak nowych rozwiązań takich jak skanery tęczówek. Synaptics ma jeszcze inny pomysł.

Synaptics to firma specjalizująca się w gładzikach do laptopów, panelach dotykowych i zabezpieczeniach biometrycznych. Bardzo prawdopodobne, że w swoim smartfonie masz właśnie czytnik stworzony przez wspomnianą firmę. Teraz wzięła się ona za udoskonalenie smartfonowego systemu zabezpieczeń.

Skaner palca czy rozpoznawanie twarzy? To i to!

Producent wpadł na pomysł, żeby połączyć czytnik linii papilarnych z systemem rozpoznającym twarz. Użytkownik mógłby odblokować telefon wybranym sposobem.

Wszystko to za sprawą inteligentnych algorytmów, które rozpoznawałyby na przykład, że jest zimno, i że użytkownik korzysta ze smartfona w rękawiczkach. Wtedy smartfon odblokowywałby się wykorzystując system rozpoznający twarz.

Próg weryfikacji

Najciekawsze jest jednak to, że oba systemy weryfikacji mogą działać równocześnie i dzięki temu dokonać rozpoznania szybciej i precyzyjniej. Każdy skaner ma ustalony pewien próg minimalny mówiący, ile procent linii papilarnych powinna zgadzać się z pierwowzorem, aby urządzenie mogło być odblokowane. Zazwyczaj wynosi on około 30 proc. Więc jeśli na przykład po jakiejś aktualizacji oprogramowania skaner zaczął nagle lepiej działać, może to oznaczać, że producent obniżył próg weryfikacji.

Geniusz rozwiązania Synaptics tkwi w tym, że gdy oba rozwiązania (czytnik + rozpoznawanie twarzy) będą działały równocześnie, to progi weryfikacji każdego z nich mogą być znacząco obniżone. Tak więc zarówno twarz, jak i palec będą mogły być rozpoznane znacznie szybciej, a i tak suma zebranych danych będzie większa niż w przypadku pojedynczego rozwiązania z wyższym progiem weryfikacji.

Wilk syty i owca cała. Rozwiązanie fuzyjne firmy Synaptics ma być szybsze, wygodniejsze i bardziej precyzyjne. Jak będzie w praktyce? Zobaczymy prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Źródło: Synaptics

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Snapdragon 835 oficjalnie. Wszystko, co musicie wiedzieć o układzie, który będzie napędzał tegoroczne flagowce Samsung ma już pomysł na wykorzystanie podwójnego aparatu Snapdragon 835 - konkrety na temat topowego układu Qualcomma Samsung Exynos 8895 - co wiemy o układzie, który będzie napędzał Galaxy S8? Huawei P10 może mieć zagięty ekran. W ogólnie mnie to nie dziwi Galileo - wszystko o europejskim systemie nawigacji satelitarnej Android Things oficjalnie. Czym jest i gdzie będzie można znaleźć "nowy" system operacyjny Google'a? Bluetooth 5 finalnie opracowany. Co trzeba o nim wiedzieć? Snapdragon 835 będzie miał osiem rdzeni i wydajne Adreno 540. To już niemal pewne Na czym polega naprawa ekranu przez jego refabrykację? MediaTek Helio X23 i X27 oficjalnie. 10-rdzeniowe układy dla smartfonów z podwójnymi aparatami Huawei prezentuje nową baterię litowo-jonową wspomaganą grafenem! MediaTek pracuje nad Helio P35. Jaki będzie nowy 10-rdzeniowy układ Tajwańczyków? Ekran OLED na tkaninie. To będzie rewolucja na rynku wearables Snapdragon 835 z Quick Charge 4 zapowiedziany. Jego produkcją zajmie się Samsung Google prezentuje RAISR - rewolucyjną technologię polepszającą jakość zdjęć Android Pay na dniach w Polsce. Apple Pay i Samsung Pay nieco później Xiaomi Mi MIX to dopiero początek. Bezramkowy smartfon Meizu będzie jeszcze lepszy? Wi-Fi Calling - co to jest? Co warto wiedzieć? Qualcomm zapowiada nowe Snapdragony i wprowadza pierwszy modem 5G Kirin 960 oficjalnie. Flagowy układ Huaweia wreszcie z mocnym GPU! MediaTek Helio P15 to odgrzewany kotlet Tajwańczyków Selfie to coraz popularniejsze... zabezpieczenie biometryczne Oto niezwykłe pomysły, dzięki którym ZTE może wyróżnić się na rynku

Popularne w tym tygodniu:

Project Linda - Razer prezentuje urządzenie, które zmieni telefon w laptopa dla graczy. Jeśli powstanie... To rozwiązanie Qualcomma będzie rewolucją na rynku naprawdę bezprzewodowych słuchawek