Nowe patenty Apple’a. Cienko to widzę

Apple jest znany z tego, że składa do urzędu patentowego bardzo dużo dokumentów. Większość pomysłów w nich zawartych nigdy nie była, ani prawdopodobnie nie będzie zrealizowana, ale i tak, co ciekawsze z nich są nagłaśniane przez branżowe media. Co takiego wypłynęło dzisiaj?

Głośniki nowej generacji

Apple usuwając gniazdo słuchawkowe z najnowszego iPhone’a 7 jasno dał nam do zrozumienia, że jego priorytetem jest eliminacja z wnętrza obudowy jak największej liczby elementów zajmujących dużo miejsca. No bo przecież iPhone o grubości 7 mm niedługo będzie cegłą…

Nowy wniosek patentowy dotyczy aspektów dźwiękowych urządzeń z jabłkiem na obudowie. Jego nazwa w wolnym tłumaczeniu brzmi: Mechanicznie uruchamiany panel akustyczny. Producent wychodzi w tym przypadku z założenia, że tradycyjne przetworniki dźwiękowe (dynamiczne) zajmują zbyt dużo miejsca w obudowie. Apple chce je zastąpić cienkimi płytkami, które łatwiej byłoby umieścić w super-cienkiej obudowie smartfona. Każda taka płytka byłaby czuła na inne częstotliwości.

Dźwięk uzyskany w ten sposób miałby się charakteryzować wyższą jakością niż przy konwencjonalnych rozwiązaniach, a podzespoły za niego odpowiedzialne — znacznie mniejszymi wymiarami.

Dzięki temu Apple mógłby wpakować do swoich przyszłych urządzeń większe ogniwa lub też, co bardziej prawdopodobne, uczynić je jeszcze cieńszymi.

Kolejne generacje Apple Watcha mogą nas mocno zaskoczyć

Niedawno pisałem tekst o odkryciu badaczy z grupy KAIST, którzy opracowali ekran organiczny OLED możliwy do naniesienia na specjalną tkaninę i umożliwiający w przyszłości tworzenie wirtualnego interfejsu na elementach naszej garderoby.

Okazuje się, że Apple nie jest w tyle i również pracuje nad podobnymi rozwiązaniami. Gigant z Cupertino nie chce jednak nanosić ekranu na ubranie. Pracuje on za to nad utworzeniem włókien przewodzących światło. Odpowiednia ich sieć mogłaby wyświetlać proste obrazy i zachować wymaganą do noszenia elastyczność.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Czy to rozwiązanie trafi kiedykolwiek pod strzechy? Być może. Na pewno jednak nie będzie to dotykowa koszulka zastępująca nam smartfona, a coś mniejszego. We wniosku patentowym widzimy opis technologii na przykładzie opaski zakładanej na nadgarstek. Może to świadczyć o tym, że Apple rozważa implementacje takiej technologii do przyszłych generacji zegarków Apple Watch. Elastyczna, materiałowa opaska na której wyświetlają się dodatkowe informacje? Brzmi spoko.

Źródło: USPTO 1, USPTO 2

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Słuchawki AirPods to jednorazówki! Eksperci z iFixit nie pozostawiają na nich suchej nitki iPhone 8 z zakrzywionym panelem OLED Apple chce przenieść wszystkie obliczenia z chmury do iPhone'a? Apple sprzedaje dużo. Teraz chce sprzedawać drożej Jak korzystać z Apple Music za darmo przez 18 miesięcy? 4 powody, dla których najlepiej kupować iPhone'y w wersji S iPhone 7 w rękach pierwszych recenzentów iPhone 7 został nowym królem wydajności Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie Nowości Apple’a, o których Tim Cook nie wspomniał podczas konferencji iPhone Upgrade Program - przyszłość pozyskiwania nowych telefonów Zoom optyczny to ściema. Premiera iPhone’a 7 okiem użytkownika iPhone’a 6s Apple: "Chcesz iPhone'a 7 w kolorze onyksu? Lepiej od razu kup etui" Wycieka specyfikacja iPhone’a 7. Lepszy aparat i bateria? Apple pracuje nad własnym Snapchatem? Tim Cook ma plan Statek Steve'a Jobsa to lodołamacz. Teraz zaczyna tonąć iPhone 7/6SE - kiedy premiera? [aktualizacja] Miliard. Tyle iPhone'ów sprzedał Apple przez 9 lat "To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO Wyniki Apple’a coraz gorsze. Sprzedaż iPhone'ów i przychody wciąż spadają iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro pozują do zdjęć. Wersja Pro z podwójnym aparatem i zoomem optycznym? Odświeżone EarPods czy zupełnie nowe słuchawki AirPods? Co znajdziemy w opakowaniu wraz z iPhone 7? Chcesz zostać dawcą organów? iOS 10 ci to ułatwi Ten mężczyzna przypomniał sobie, że Apple wisi mu 10 miliardów dolarów, bo... wymyślił iPhone'a 24 lata temu