iPhone 8 z zakrzywionym panelem OLED

Do jesiennej premiery nowych iPhone’ów jeszcze daleko, ale już od jakiegoś czasu do sieci wyciekają różne plotki na jego temat. Wygląda na to, że rzeczywiście przyszłoroczne modele wprowadzą długo oczekiwany powiew świeżości.

iPhone 8 - koncept

iPhone 8 - koncept (Matteo Gentile)

2017 rokiem bezramkowych flagowców

Rok 2017 będzie z pewnością należał do bezramkowych smartfonów. Już teraz na rynku jest kilka urządzeń aspirujących do tego miana. Największą furorę zrobiła propozycja Xiaomi — smartfon Mi MIX. Jego ekran pokrywa ponad 90 proc. przedniego panelu.

Wszystko wskazuje na to, że najwięksi technologiczni giganci - Apple i Samsung - również w przyszłym roku wprowadzą telefony praktycznie pozbawione ramek. Najnowsze doniesienia z Korei sugerują jednak coś ciekawszego.

iPhone 8 z ekranem OLED będzie zagięty

Doniesienia z Korei mówią, że wszystkie iPhone’y wyposażone w panele OLED mają być również zakrzywione. Świadczyć o tym ma zamówienie jakie Apple złożył ostatnio u Samsunga. Opiewa ono na prawie 100 milionów paneli OLED. Co ważne — wykonanych z plastiku, a nie ze szkła. To jednoznaczny dowód na to, że gigant z Cupertino zamierza je wygiąć.

Apple wykorzysta potencjał iPhone’a z zagiętym ekranem

Samsung oferuje smartfony z zagiętym ekranem już od dłuższego czasu. Problem jest jednak taki, że koreański gigant nie bardzo potrafi wykorzystać potencjał tejże technologii. Główną kartą przetargową w przypadku modeli z dopiskiem “edge” jest więc ciekawszy design.

Apple chce podejść do tematu inaczej. The Korea Herald podaje, że nadchodzące iPhone’y mają być wyposażone w zupełnie nową technologię dotykową, która umożliwi interakcję użytkownika ze smartfonem z różnych stron urządzenia.

Honor Magic

Podobnym tropem poszli już także inni producenci. W wybranych Nubiach czułe na dotyk krawędzie obudowy wykorzystywane są np. do regulowania jasności ekranu. Ostatnio zaprezentowany Honor Magic wykorzystuje natomiast czujniki dotykowe na ramce, które rozpoznają, czy telefon znajduje się w dłoni użytkownika.

Również HTC Ocean ma być smartfonem, którego boczne ramki będą zastępowały wszelkie przyciski i służyły do dotykowej obsługi telefonu.

Ciekawe jak nowe możliwości hardware’owe zdoła wykorzystać Apple. Macie jakieś pomysły?

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Źródło: Korean Herald

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

102-kilogramowa ściana dźwięku - gigantyczny głośnik dla iPoda Ciekawy uchwyt do iPada na jedną rękę [wideo] iPhone to najrozsądniejszy wybór wśród smartfonów do 4 cali EA opublikowała pierwsze screenshoty z Fight Night Champion Narysuj na kartce papieru własną grę na iPhone’a Co nowego w Snow Leopard 10.6 (build 10A261) Nowe serwery Apple’a nadejdą wraz z Mac OS Lion? iPhone 6s jeszcze nie miał premiery, ale możesz już zamówić luksusową wersję za... 750 tysięcy złotych Mobile Navigator – nadchodzą nowe funkcje i usprawnienia iPoda czeka szybki koniec? Szybki start z iPhonem cz. 2: Przenoszenie multimediów z iPhone'a do komputera Powiadomienia w iOS 5 [WWDC 2011]