ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR

ViewRanger to bardzo popularna aplikacja służąca do nawigowania w terenie. Teraz jej funkcjonalność będzie jeszcze bogatsza, gdyż nowy tryb “Skyline” wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości.

O ile Google Maps to zdecydowanie numer jeden jeśli chodzi o nawigację samochodową, o tyle najpopularniejszym programem służącym do nawigacji w dziczy jest ViewRanger. Apka została pobrana już kilka milionów razy i otrzymuje bardzo dobre opinie użytkowników.

ViewRanger umożliwia nawigowanie w trybie offline, wytyczanie własnych szlaków i działa nie tylko na smartfonach, ale i na zegarkach z Androidem Wear oraz Apple Watchach. Teraz do wymienionych zalet dojdzie jednak prawdziwy killer feature - nawigowanie w trybie rozszerzonej rzeczywistości - “Skyline”.

Co daje tryb rozszerzonej rzeczywistości Skyline?

Cały myk polega tutaj na tym, że na obraz z kamerki smartfona nanoszone są dodatkowe dane, takie jak na przykład nazwy charakterystycznych miejsc, jezior, szczytów, miast, dolin czy klifów. Są one oczywiście nakładane dokładnie w miejscu, w którym dany obiekt znajduje się na ekranie. Dodatkowo program wyświetla odległość dzielącą nas od danego obiektu.

Jakby tego było mało, gdy przestawimy apkę w tryb AR podczas nawigowania, na obraz z kamery zostaną naniesione wirtualne strzałki pokazujące dalszą drogę. Sprytne.

Obecnie mapy pokrywają 80 proc. powierzchni naszej planety oraz nie wymagają łączności online — zarówno w trybie zwykłym, jak i AR.

W tym kierunku powinno rozwijać się AR

Szkoda, że tak mało producentów wykorzystuje jak na razie technologię rozszerzonej rzeczywistości. Zazwyczaj mamy do czynienia z bezsensownymi gierkami, które nakładają różne animowane obiekty po nacelowaniu smartfona na przygotowaną wcześniej grafikę. Tak było na przykład z aplikacją pozwalającą zwiedzić użytkownikom Biały Dom.

Powyższe zastosowanie ma natomiast sens i z pewnością przyda się wielu podróżnikom i nie tylko. To jedna z tych apek, które zaprezentowałbym w Appshakerze, ale nie mogę, bo nie da się pokazać jej możliwości w studiu. Polecam więc w formie tekstowej.

Zobacz również: Appshaker 2 #28: Deep Town, Llama, Digit Drop i inne

Źródło: ViewRanger

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #12 - Cubed Rally World, TouchRetouch i rozwiązanie konkursu Appshaker 2 #11: PinOut, Sara is Missing, Solo Learn i inne Nadchodzi wielka aktualizacja Pokemon GO Appshaker 2 #10: Asphalt Xtreme, Power Line oraz KONKURS. Wygraj powerbank ASUS ZenPower Pro! Appshaker 2 #9: Dustoff Heli Rescue 2, Circle SideBar i inne Color Binoculars to aplikacja Microsoftu, która pomoże daltonistom "zobaczyć" kolory Appshaker 2 #8: Ancestor, MUVIZ, Action Director i inne Asphalt Xtreme już jest. Czas na wyścigi po bezdrożach Microsoft Flow już jest. IFTTT ma konkurencję Appshaker 2 #7: Legend of the Skyfish, Concrete Jungle, Flychat i inne Appshaker 2 #6: Dark Echo, Spontap i inne Appshaker 2 #5: MenuSnap, Circle Affinity i inne SwiftKey wprowadza funkcję, która spodoba się miłośnikom porno Gameloft daje kilka powodów, by powrócić do Asphalta 8 Sprayscape - nowa fotograficzna aplikacja Google'a, z której nie będziesz chciał korzystać Appshaker 2 #4: Hyperburner, Lumio Cam i inne GIPHY CAM, czyli jak stworzyć zabawnego GIF-a na smartfonie Prisma przerabia również wideo. Kolejne będą GIF-y! Zobacz trzeci odcinek nowego Appshakera: Steppy Pants, Conscient i inne Facebook Messenger Lite - czegoś takiego po ostatnich zmianach mi brakowało Namiastkę 3D Touch na Androidzie możesz mieć już teraz. Wystarczy jedna aplikacja Drugi odcinek Appshakera już jest! Google Allo? Dziękuję, zostaję przy Messengerze Appshaker powraca! Zobacz pierwszy odcinek nowej serii

Popularne w tym tygodniu:

Google znajdzie twojego sobowtóra w muzealnych zbiorach. Jak skorzystać z nowej funkcji w Polsce? Opera uśmierca i zaniedbuje swoje mobilne aplikacje. Coraz trudniej tej firmie zaufać [Aktualizacja] World of Warships Blitz: fani Androida i iPhone'ów będą mogli wyrównać rachunki Rozmycie tła, Portrait Lightning, Kreator 3D, Bothie i inne. Funkcje flagowców w każdym smartfonie