Best of 2016 - najlepsze aplikacje na iOS w 2016 roku

Kilka dni temu prezentowałem Wam aplikacje na Androida, które w 2016 roku zaliczyły największy wzrost popularności. Teraz pora na system Apple'a - iOS. Jabłkowy ranking ma jednak nieco inny charakter.

Pexels

O ile w przypadku Androida liczyła się tylko i wyłącznie liczba pobrań nowych apek w 2016 roku, o tyle w przypadku iOS-u, to Apple wybierał najlepsze — jego zdaniem — pozycje. Podobno koncern brał pod uwagę nie tylko popularność, ale również jakość i oryginalność pozycji.

Best of 2016 — najlepsze aplikacje na iPhone'a

1 miejsce - Prisma
Apple najbardziej docenił rosyjską aplikację fotograficzną. Prismy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Służy ona do zamieniania fotek wykonanych smartfonem w małe dzieła sztuki. Żadna aplikacja istniejąca przed Prismą nie oferowała filtrów, które modyfikowały by zdjęcia w taki sposób. Dlatego też apka zdobyła ogromną popularność w bardzo krótkim czasie.

2 miejsce - MSQRD
Srebrny medal zdobywa apka MSQRD, która była piątą najczęściej pobieraną aplikacją w przypadku Androida. Możliwość edycji zdjęcia w snapchatowym stylu i nakładania w czasie rzeczywistym licznych masek to jej główne cechy.

Best of 2016 — najlepsze gry na iPhone'a

1 miejsce - Clash Royale
Ogromne wydatki na marketing poskutkowały tym, że gierka zajęła drugie miejsce w androidowym rankingu popularności. Apple docenił ją bardziej niż Pokemon Go, przyznając jej tytuł najlepszej gry na iPhone'a 2016 roku. Gameplay opiera się na zastosowaniu specjalnej talii kart, które wykorzystujemy do prowadzenia różnorodnych bitew.

2 miejsce - Reigns
Drugie miejsce przypada odrobinę mniej popularnej grze. Wczoraj pisałem o tinderyzacji wielu aplikacji. Proces ten nie ominął również gier. W Reigns wcielamy się w średniowiecznego władcę, który ma do podjęcia wiele decyzji. Robimy to muskając palcem w prawo lub w lewo — dokładnie tak jak na Tinderze.

Najlepsze aplikacje na iPada

1 miejsce - SketchBook Motion
Według Apple'a najlepszą aplikacją na iPady jest w 2016 roku SketchBook Motion. Jest to aplikacja pozwalająca na tworzenie rysunków i grafik oraz na dodawanie do nich animowanych efektów.

2 miejsce - Bear
Bear to aplikacja służąca do robienia notatek i list zadań. Jest bardzo przejrzysta i intuicyjna oraz umożliwia dostosowanie motywów, kolorystyki i rodzajów czcionek. Można segregować treści dzięki tagom oraz wszystko synchronizować z innymi urządzeniami.

A jak wygląda lista najczęściej pobieranych aplikacji?

Powyżej opisałem Wam apki i gry, które miały swoją premierę w bieżącym roku i które zyskały uznanie giganta z Cupertino. Apple opublikował również listę najczęściej pobieranych aplikacji. Ranking ten nie uwzględnia więc ani ich jakości, ani daty premiery.

Zobacz również: Appshaker 2 #14 - Lunar Mission, Universal Copy, SMILE Inc. i inne

Najczęściej pobierane aplikacje w 2016 roku:

Snapchat

  1. Messenger
  2. Pokémon GO
  3. Instagram
  4. Facebook
  5. YouTube
  6. Google Maps
  7. Pandora
  8. Netflix
  9. Spotify

Snapchat wskoczył na pierwsze miejsce (w zeszłym roku był piąty!). Przykład apki Spiegiela pokazuje, że ludzie komunikują się coraz bardziej multimedialnie, i że niektórym nie wystarcza już zwykły Facebook Messenger. Pokemon Go zadebiutowało w rankingu na trzecim miejscu, a w zestawieniu pierwszy raz pojawił się Netflix oraz Spotify. W rankingu nie znajdziemy natomiast żadnych pozycji wyróżnionych w tym roku przez Apple'a.

Źródło: Apple

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

5 selfie, które przejdą do historii Najpopularniejsze gry i aplikacje na Androida - ranking 2016 Pierwszy smartfon z... - 10 telefonów, które przetarły szlaki Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek - przegląd najlepszych ofert Google Pixel i Pixel XL na pierwszych wideoprezentacjach Android 7.0 Nougat - sprawdź kiedy dostaniesz aktualizację Jaki smartfon do 1500 zł? Proponujemy 6 modeli Sekrety mobilnej fotografii: fotografia uliczna Jaki telefon do 1000 zł? Oto 6 naszych propozycji Jaki telefon za 500 zł? Oto 5 naszych propozycji Samsung Galaxy A3 (2016) czy Samsung Galaxy S5 Neo? Huawei P8 czy Samsung Galaxy A5 (2016)? Samsung Galaxy A3 (2016) czy LG Zero? Apple Watch - tak wobrażano go sobie przed premierą 5 zapomnianych smartfonów, które chciałbym zobaczyć w wersjach "SE" 4 smartfony z podwójnymi aparatami o całkowicie różnych zastosowaniach W co warto zagrać #1: Przegląd najlepszych gier na Symbiana iPhone SE na pierwszych wideoprzeglądach Minecraft w VR, testowanie gier na Androida bez instalacji i nadchodzące premiery, czyli co działo się na GDC 2016 Od milionera do zera. Przygoda z tymi grami może doprowadzić cię do bankructwa [Android, iOS i Windows] 7 ciekawych, brutalnych gier Action RPG na smartfony i tablety [Android, iOS, Windows Phone, Google Chrome] Flagowiec czy tańszy smarton i smartwatch? Sprawdź, co możesz kupić w cenie topowego telefonu 5 gier rekreacyjnych, które mogą Cię czegoś nauczyć [Android, iOS i Windows Phone] 10 gier na smartfony i tabletym z otwartym światem