Google stworzył sieć neuronową, która... wygra z Tobą w kalambury

Google poczynił właśnie kolejny krok w rozwoju sztucznej inteligencji. Nauczył maszynę rozpoznawać obiekty na rysunkach.

Mowa o narzędziu Google'a o nazwie Quick, Draw! Jego działanie jest oparte na uczeniu maszynowym i algorytmie rozpoznającym pismo w Tłumaczu Google. Specjalna sieć neuronowa zgaduje, co narysował człowiek.

Najpierw program sugeruje użytkownikowi, co ma narysować. Następnie ma on tylko 20 sekund na wykonanie rysunku za pomocą myszki lub ekranu dotykowego smartfona czy tabletu. Wtedy system próbuje odgadnąć, co przedstawia rysunek i powiem Wam, że często mu się to udaje. A biorąc pod uwagę moje zdolności plastyczne, to jestem pod naprawdę dużym wrażeniem ;)

Ciekawa jest zasada działania. Algorytmy nie uwzględniają tylko tego, co zostało narysowane, ale i w jaki sposób; od czego zaczęto, w jakim tempie, jaką kreską itp. Często zdarzało się, że narysowałem dwie linie i algorytm już wiedział, co chcę narysować, mimo że końcowego obiektu nie przypominało to prawie wcale.

Pod koniec gry (tak, bo całość ma formę gry) można sprawdzić, ile rysunków odgadł Google oraz w jaki sposób rysowali je inni użytkownicy. Oczywiście, im więcej użytkowników użyje omawianego narzędzia, tym zgadywanie będzie skuteczniejsze. Więc jeśli chcecie pomóc w rozwoju sztucznej inteligencji Google'a — polecam przetestować. Stronę znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: Quick, Draw!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

#wSkrócie: kolejne składane samsungi, flagowiec OPPO oraz Redmi 7 na zdjęciach Huawei odcięty od czipów TSMC. Tajwańczycy nie mają jednak powodów do płaczu Samsung Galaxy A90 5G wycieka. Są zdjęcia, filmy i specyfikacja [#wSkrócie] Czy SMS-owa akcja „Schowaj babci dowód” wpłynie na wybory? Wybierzmy najlepszy smartfon 2018 roku Apple żąda od Samsunga horrendalnych kwot za swoje patenty Zegarkofon LG najpierw we Francji #wSkrócie: zdjęcie HTC U12+, Huawei P20 Lite na wideo i Google Maps otwarte dla twórców gier AR Awaryjne lądowanie samalotu. Powód? Tablet Samsunga zaczął dymić, choć nie przez wadę urządzenia #wSkrócie: Hammer Blade, świetne wyniki Huaweia i kolejny problem Pixela 2 XL Tego jeszcze nie grali. Jabra dodała aktywną redukcję szumu w... aktualizacji słuchawek #wSkrócie: RED Hydrogen One w sierpniu, Nokia X6 na wideo oraz OnePlus 6 na nowych zdjęciach

Popularne w tym tygodniu:

iPhone 15 z nowym aparatem. Dogoni smartfony z Androidem z 2019 roku? iPhone 14 może zostać lata świetlne za konkurencją. Apple ma problem z ekranami Zapomnij o eSIM, bo już jest coś lepszego. iSIM zmienia wszystko iPhone 13 Pro w akcji. Ciężko uwierzyć, że ten film nagrano smartfonem Koniec darmochy. Instagram testuje płatne subskrypcje Andromeda OS: system mobilny, który Microsoft porzucił OnePlus wróci do korzeni? Nowa seria flagowców ma być dwa razy tańsza Apple podał dane. Co trzeci użytkownik iPhone'a popełnia poważny błąd Nowy iPhone SE z 5G coraz bliżej. Co o nim wiadomo? Pierwsza zapowiedź Galaxy S22. Obietnice Samsunga są wyjątkowo odważne Samsung Galaxy S22 ma zapewnić grafikę jak z konsol. Exynos 2200 oficjalnie Xiaomi potwierdza: globalny Redmi Note 11 będzie się różnił od chińskiego