LG X power to bezkompromisowy długodystansowiec [test i recenzja]

Ten artykuł ma 3 strony:

Wydajność; oprogramowanie; dźwięk

Przewidywalna wydajność

Sercem X powera jest procesor MediaTeka — MT6735. Składa się on z czterech rdzeni taktowanych zegarem 1,3 GHz. Towarzyszy mu 2 GB pamięci RAM.

Poniżej zamieszczam wyniki popularnych benchmarków. Nie są one jakieś odkrywcze, gdyż układ ten jest dosyć popularną jednostką w smartfonach z średniej półki. Wiadomo więc czego możemy się spodziewać.

Wyniki popularnych benchmarków (Geekbench, Antutu, 3DMark)

W praktyce nie ma na co narzekać. Telefon jest dobrze zoptymalizowany. Android 6.0 Marshmallow działa sprawnie, a animacje są płynne. Aplikacje uruchamiają się również w zadowalającym tempie. Wiadomo — niższym niż w przypadku flagowców, ale jak już mówiłem — jak na tą półkę cenową i zastosowany układ, telefon działa bardzo przyzwoicie.

Zastosowany procesor graficzny to ARM Mali T720 MP2 600 MHz. Spełnia on swoje zadanie. Uruchomimy na nim znakomitą większość wszystkich dostępnych gier i aplikacji dostępnych w Google Play — nawet tych bardziej wymagających. Popularne ścigałki, takie jak Real Racing 3 czy Asphalt 8 działały może nie perfekcyjnie płynnie, ale były w pełni grywalne.

Co ważne, smartfon nie nagrzewa się zbytnio podczas obciążenia. Kulturę pracy należy więc zaliczyć do zalet LG X power.

Flagowe oprogramowanie

Oprogramowanie to mocna strona LG X power. Większość funkcji znanych z flagowego LG G5, znajdziemy również w omawianym modelu. Mowa tutaj chociażby o szerokich możliwościach personalizacji urządzenia, obejmującej na przykład swobodne modyfikowanie dolnego paska z przyciskami funkcyjnymi.

Nie tylko możemy zmienić ich układ, ale także ilość. Oprócz przycisku wstecz, home i tego wywołującego ekran z otwartymi w tle aplikacjami, możemy dodać taki, który wysunie po kliknięciu ekran powiadomień i szybkich ustawień, albo taki, który pozwoli na utworzenie szybkiego zrzutu ekranu Capture+.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: UrQueeen gra w SackBoy: Wielka Przygoda

W nakładce LG podoba mi się układ powiadomień i szybkich ustawień. Wszystko tutaj można przestawiać i modyfikować. Szybki dostęp do suwaka jasności lub głośności? Proszę bardzo, wystarczy włączyć ich widoczność. Jeśli ktoś będzie wolał zostawić sobie więcej miejsca na wyświetlanie powiadomień, zdezaktywuje zbędne moduły. Wygodne.

Tak w ogóle, to powinienem zacząć od ekranu głównego, gdyż ten nie ma osobnego app drawera. Warto jednak wspomnieć, że można go pobrać i aktywować bezpośrednio w ustawieniach systemowych. Mamy więc wolność wyboru.

Smartfona da się odblokować podwójnym tapnięciem albo Knock Code’em. Niestety zabrakło tutaj czytnika linii papilarnych. Szkoda, bo rozwiązanie to coraz częściej pojawia się w smartfonach z tej półki cenowej.

Na ekranie blokady możemy ustawić do 5 skrótów do wybranych przez nas aplikacji, co nie jest raczej niczym niezwykłym. Ciekawiej prezentuje się aplikacja do tworzenia notatek Quick Memo. Jest ona bardzo rozbudowana, a przy pomocy funkcji Capture+ umożliwia robienie i przerabianie zrzutów ekranu dodawanych później do treści notatki.

Oprogramowanie jest więc nafaszerowane dodatkowymi funkcjami, które o dziwo zbytnio go nie obciążają. Tak jak pisałem w akapicie o wydajności, wszystkie animacje są płynne, a system działa sprawnie. I tak ma być!

Dźwięk

Dźwięk jaki generuje głośnik multimedialny nie imponuje jakością i szczegółowością. Nie ma tu mowy o żadnej głębi czy separacji instrumentów. O basach również możemy zapomnieć. Ale ważne, że gra… i to całkiem głośno.

Do jakości rozmów nie mam żadnych zastrzeżeń. Tak samo jak do jakości dźwięku przesyłanego na słuchawki. Jest w porządku.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Cellna recenzja: Sony Ericsson XPERIA X1 Honor 9 Lite - pierwsze wrażenia. Kosztuje mniej niż 1000 zł, a pod wieloma względami ociera się o górną półkę Samsung Galaxy I5700 - test Kruger&Matz Soul - test Dużo zalet i jedna wada. Test Xiaomi Mi 10T Pro Samsung Galaxy S9+ - ciężko o lepszy wybór (gdy nie dbasz o cenę) [TEST] Qualcomm Snapdragon 800 - będą problemy z thermal throttlingiem? Testujemy Windows Phone 7.5 Mango cz.3 – FB Chat, wiadomości i Internet Explorer Sony Xperia sola - między U a P [pierwsze wrażenia] Samsung Galaxy Xcover 2 GT-S7710 - test Komórkomanii HTC Desire X - pierwsze wrażenia iPhone 5 - najlepszy iPhone, ale czy najlepszy smartfon? [test] 

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy S21 Ultra po 24 godzinach. Pierwsze wrażenia i zdjęcia z aparatu