Apple pracuje nad własnym Snapchatem? Tim Cook ma plan

Serwis Bloomberg opublikował raport głoszący, że Apple chce bardziej skupić się na usługach społecznościowych. Podobno gigant z Cupertino pracuje nawet nad konkurentem dla Snapchata.

Ostatnie wyniki finansowe Apple’a ukazują pewną zależność. Gigant coraz większe przychody czerpie z usług takich jak iCloud, App Store, czy Apple Music. Nic więc dziwnego, że zespół Cooka myśli o social networkingu coraz poważniej.

Jabłkowy Snapchat

Anonimowi informatorzy opowiedzieli Bloombergowi o planach Apple’a na najbliższy czas. Według nich, gigant pracuje między innymi nad aplikacją do szybkiej edycji krótkich materiałów wideo. Miałyby one być potem udostępniane na innych portalach społecznościowych oraz kontaktom zapisanym w telefonie.

Wspomniana obróbka miałaby polegać na dodaniu odpowiednich filtrów i dodaniu naklejek i rysunku przykrywającego wideo. Można więc powiedzieć, że filozofia apki będzie bardzo podobna do założeń Snapchata. Cel inżynierów Apple’a był prosty. Nagranie filmiku, jego edycja oraz udostępnienie nie powinno zając dłużej niż minutę.

Podobno jeden z prototypów aplikacji oferował nagrywanie w proporcjach charakterystycznych dla Instagrama — 1:1. Wygląda więc na to, że Apple testuje różne możliwości i szuka optymalnych rozwiązań.

Osoby zaangażowane w projekt nie deklarują jednak, że mowa tu o aplikacji. Być może o takie możliwości zostanie po prostu poszerzona domyślna aplikacja aparatu iOS. Według tych samych źródeł, nad rozwiązaniem pracuje zespół odpowiedzialny między innymi za Final Cut Pro oraz iMovie.

Wszystko w jednym

Drugim rozwiązaniem, nad którym Apple pracuje ponoć, jest zupełnie nowy tryb komunikacji ze znajomymi w iOS. Cały pomysł miałby polegać na integracji interakcji z daną osobą w jednym miejscu systemu.

Pomysł jest taki, aby wszystkie SMS-y, maile, wiadomości z Messengera itd. były wyświetlane na jednym wspólnym ekranie. W ten sposób, wybierając kontakt, mielibyśmy równoczesny dostęp do wszystkich możliwych sposobów interakcji z daną osobą. O ile pomysł z aplikacją do szybkiej edycji i udostępniania wideo nie brzmi zbyt odkrywczo, o tyle powyższe rozwiązanie mnie zaciekawiło. Chętnie zobaczyłbym je w przyszłorocznej odsłonie iOS.

Jak widać, Apple próbuje na wszystkie możliwe sposoby przyciągnąć do siebie jak najmłodszych użytkowników. Po co? Chyba nie trzeba tłumaczyć. Zaczęło się już wraz z premierą iOS 10 w którym jedną z największych nowości jest zupełnie przeprojektowana aplikacja iMessage. Umożliwia ona teraz dodawanie przeróżnych efektów, naklejek i animacji.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Wygląda na to, że Apple nie porzuci tego tropu. iPhone’y i iOS będą więc “social” bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Bloomberg

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Statek Steve'a Jobsa to lodołamacz. Teraz zaczyna tonąć iPhone 7/6SE - kiedy premiera? [aktualizacja] Miliard. Tyle iPhone'ów sprzedał Apple przez 9 lat "To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO Wyniki Apple’a coraz gorsze. Sprzedaż iPhone'ów i przychody wciąż spadają iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro pozują do zdjęć. Wersja Pro z podwójnym aparatem i zoomem optycznym? Odświeżone EarPods czy zupełnie nowe słuchawki AirPods? Co znajdziemy w opakowaniu wraz z iPhone 7? Chcesz zostać dawcą organów? iOS 10 ci to ułatwi Ten mężczyzna przypomniał sobie, że Apple wisi mu 10 miliardów dolarów, bo... wymyślił iPhone'a 24 lata temu Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Tylko Apple potrafi sprawić, żeby świat ekscytował się nowym kolorem telefonu Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7? Apple Watch 2 z kamerką, ulepszonym pokrętłem i nowymi przyciskami? Dlaczego nie ma (jeszcze) iMessage na Androida? iOS 10 pozwala usunąć preinstalowane aplikacje! Apple to chyba jedyna firma, która gra z klientami w otwarte karty iOS 10 oficjalnie. Co nowego i które urządzenia otrzymają aktualizację? Motion Stills, czyli Google poprawia to, czego Apple nie dopracował iPhone 7s bez przycisku i głośnika na przednim panelu? iPhone z zakrzywionym ekranem podbije rynek? iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne iPhone będzie produkowany w Indiach. To dla Apple'a ważny rynek iPhone 7 na zdjęciu. Wynikają z niego 4 rzeczy iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą