Jak zrobić idealne selfie?

Selfie to autoportret 21 wieku. Praktycznie wszyscy robimy sobie sami zdjęcia, wrzucamy je do mediów społecznościowych i zbieramy lajki - takie czasy. Mało kto jednak wie, jak robić to prawidłowo. Dzisiaj poznacie kilka zasad, które upiększą wasze zdjęcia i spowodują, że będziecie na nich wyglądali bardziej fotogenicznie.

Selfie

Selfie (Shutterstock)

Ten artykuł ma 3 strony:

Kadrowanie twarzy

Po moim ostatnim tekście o Snapchacie jako sposobie na autopromocję i idealnym dopełnieniu internetowego wizerunku, przyszła pora na coś bardziej praktycznego. Zebrałem kilka najlepszych porad dotyczących tego, jak dobrze wychodzić na zdjęciach selfie i nie tylko.

Pokaż fragment profilu

Większość ludzi nie ma idealnie symetrycznych twarzy. Jedna jej strona jest trochę ładniejsza od drugiej. Nie jest to widoczne w codziennym życiu, ale obiektyw i sprzęt elektroniczny jest wobec naszych defektów bardzo surowy i często je wyolbrzymia. Warto więc spojrzeć w lustro i sprawdzić, która część naszej twarzy jest atrakcyjniejsza. Gdy już ją wybierzemy, eksponujmy ją na zdjęciach. Fotka z lekko przekrzywioną głową wygląda dużo lepiej niż taka na której twarz skierowana jest centralnie w aparat.

Fotografuj z góry

Być może jeszcze ważniejszą zasadą poza pokazaniem fragmentu profilu, jest fotografowanie z góry. Mowa tu oczywiście o trzymaniu smartfona lekko powyżej linii oczu. Przesada nie jest tu wskazana. Warto jednak pamiętać, że na zdjęciach kadrowanych od dołu wyglądamy bardzo niekorzystnie. Tyle jeśli chodzi o perspektywę.

Selfie

Twarz na przecięciu linii

Ważne jest również umiejscowienie naszej twarzy w kadrze. W fotografii jest coś takiego jak trójpodział. Obrazek można podzielić siatką o dziewięciu polach stworzonych przez dwie poziome i dwie pionowe linie.

Najlepiej aby nasza twarz znajdowała się na jednym z dwóch górnych przecięć siatki (w przypadku węższego kadru powinny tam znajdować się oczy). Takie zdjęcia są przyjemniejsze w odbiorze i eksponują istotne rzeczy.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Źródło: WikiHow, Askmen, ImprovePhotography

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jakiego smartfona kupić? Wybieramy najlepsze smartfony z różnych półek cenowych Moto X Style i Moto X Play - czym się różnią? Prezent z Polski czy z zagranicy - gdzie kupować? Moto X Play - za i przeciw Zdjęcia #poswojemu - jak fotografować mobilnie? Jak bezpiecznie przechowywać swoje seks nagrania Apple iPhone 5S - dane techniczne [Specyfikacja] Apple iPhone 5C - dane techniczne [Specyfikacja] Sony Xperia Z1 - dane techniczne [Specyfikacja] Tydzień w krzywym zwierciadle: LG G2 - zrób to sam Manta DUO POWER 8” HD (MID801) - dane techniczne [specyfikacja] Manta PowerTab 10” HD (MID1001) - dane techniczne [specyfikacja] Manta PowerTab (MID08S) - dane techniczne [specyfikacja] Manta Duo Power 9.7" IPS (MID9701) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER 10” (MID1003) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta PowerTab Basic (MID701) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta Duo Power 9.7″ HD (MID9702) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER 3G GPS (MID703) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER ULTRA (MID702) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER 8" HD (MID802) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta DUO POWER 10" HD (MID1004 3G) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta PowerTab (MID705) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta Duo Power 10" HD (MID1005) - dane techniczne [Specyfikacja] Manta EBOOK 04 - dane techniczne [Specyfikacja]