iPhone 6 to nadal gorący towar - ten egzemplarz spłonął w kieszeni jednego z użytkowników

Często słyszymy o smartfonach, który zaczęły się przegrzewać, dymić, płonąć lub po prostu eksplodowały. Zazwyczaj tyczy się to jednak tańszych, chińskich produktów często niewiadomego pochodzenia. Tym razem sprawa tyczy się Apple'a.

Pożar

Pożar (Shutterstock)

Niektóre telefony ratują swoim użytkownikom życie, a inne próbują ich zabić ;)

Jak raportuje WSB-TV, pewien mężczyzna z Atlanty, przedstawiający się jako Rocky, był użytkownikiem iPhone'a 6 w wersji Plus. Pewnego dnia poczuł na udzie gorąco pochodzące z kieszeni jego jeansów. W tym samym momencie zobaczył również ulatniający się dym. Zareagował natychmiastowo ściągając z siebie spodnie i odrzucając je jak najdalej od siebie. Znajdował się on wtedy na zatłoczonym parkingu, a cała sytuacja musiała z trzeciej perspektywy wyglądać naprawdę komicznie. Na szczęście wyszedł on z tego wszystkie bez szwanku i nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Naturalnie, Rocky po ochłonięciu zrobił śledztwo, którego celem było zbadanie pochodzenia felernego egzemplarza. Okazało się, że jest to używany wcześniej egzemplarz, odnowiony przez zewnętrzną firmę (nie przez Apple'a). W takim stanie mężczyzna kupił go w sieci komórkowej. Nie wiadomo, czy smartfon był reklamowany jako nowy, czy też było wspomniane, że jest refurbowany.

Co spowodowało uszkodzenie iPhone'a? Prawdopodobnie bateria, która mogła być źle wymieniona, zdeformowana lub po prostu uszkodzona. A może to Rocky używał zupełnie złej ładowarki… Ciężko znaleźć jednoznaczną przyczynę, w rezultacie czego, nikt nie chce przyznać się do winy. Apple napisał tylko, że zainteresuje się sprawą i przeprowadzi śledztwo mające ustalić przyczynę wypadku, ale na słowach się skończyło. Firma odnawiająca smartfony wysłała mężczyźnie nowy egzemplarz, jednak on nadal nie jest zadowolony i uważa, że należy mu się zadośćuczynienie za narażenie zdrowia i straty moralne wywołane staniem bez spodni w środku dnia pośród setek gapiów… Kto ponosi tutaj największą winę?

Źródło: WSB-TV, Phone Arena
Śledź autora na Facebooku!

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Są pomysły genialne, śmieszne... i ten. iPhone 7 z systemem dysz CO2? iPhone 7 nie będzie ofiarą afery #ChipGate. Wszystkie procesory wyprodukuje TSMC? W USA Android jest popularniejszy, ale iOS pod względem zakupów online niszczy konkurenta Wodoszczelny iPhone 7 pozbawiony gniazda słuchawkowego? Ten niecodzienny gadżet zmieni Twojego iPhone'a w... zwykły notatnik. Świetny pomysł! iPad Pro zamiast komputera? Tima Cooka nieźle poniosło Jeśli brakuje Ci w iPhonie dodatkowych przycisków pod ekranem, polubisz to szkło ochronne Podróbka iPhone'a 6s za 140 zł? Wystarczy odwiedzić Chiny Wszystko o 3D Touch. Jak działa nowa generacja dotyku w iPhonie 6s? Tim Cook chwali się liczbą użytkowników Apple Music. Ma powody do zadowolenia Gdybym chciał kupić iPhone'a, pierwszy ustawiłbym się w kolejce W Niemczech zabrakło, a w Polsce mnie oszukali. iPhone 6s najwidoczniej nie jest mi pisany... Apple się doigrał i tym razem będzie musiał zapłacić ogromną karę za naruszenie patentów? Aparat iPhone'a 6s został sprawdzony przez ekspertów z DxOMark i się nie popisał #ChipGate - iPhone'y 6s trafiły na rynek z różnymi procesorami, od których uzależniona jest wydajność baterii Gdy Twój smartfon wpadnie do oceanu, możesz liczyć na pomoc... delfina Apple udostępnił raport dotyczący zapytań o dane użytkowników [SPROSTOWANIE] iPhone 6s, iPhone 6s Plus oraz Galaxy Note 5 - który jest najwytrzymalszy? iPhone 6s w benchmarkach. Konkurenci z Androidem daleeeko w tyle iPhone 6s i 6s Plus wkrótce w Polsce. Kiedy i za ile? Jeden powód, dla którego mimo wszystko poważnie myślę o zakupie iPhone'a 6s iPhone 6s Plus jest gorącym produktem. Dosłownie gorącym... iPhone 6s prześwietlony, zatopiony, ale za to nieugięty. Poznaliśmy brakujące szczegóły dotyczące jego podzespołów!