Kabel Micro-Flip zamienia zwykłe złącze Micro w USB w odwracalne

Największą wadą Micro USB jest to, że przy większości prób, udaje się go poprawnie podłączyć dopiero przy trzeciej próbie. Micro-Flip zdaje się być idealnym rozwiązaniem tego problemu.

Złącze Micro-Flip

Złącze Micro-Flip (Kickstarter)

Wraz z iPhone'em 5 Apple wprowadził złącze Lightning, które poza tym, że wymagało zmiany akcesoriów lub dokupienia przejściówki, miało praktycznie same zalety. Było mniejsze, odwracalne i po prostu nowocześniejsze. Podobnie z nowym standardem USB - USB-C. Oba rozwiązania miały jednak jeden mankament. Były przeznaczone tylko do nowych urządzeń, a więc nie rozwiązywały problemów użytkowników starszych generacji.

Micro-Flip jest modyfikacją złącza Micro USB, a co najważniejsze — pasuje do jego klasycznej wersji. Mogą z niego więc skorzystać użytkownicy wszystkich telefonów z Androidem, mających tradycyjny wtyk. Jak udało się takie coś stworzyć? Banalnie prosto. Wystarczyło zamontować styki po obu stronach płytki, a nie po jednej, jak w klasycznym złączu. Poza tym, zewnętrzna krawędź złącza została wyprofilowana tak, aby to było symetryczne i fizycznie mieściło się w gnieździe. Dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?

Złącze Micro-Flip

Chociaż, na dobrą sprawę, Micro-Flip prezentuje się marnie przy złączu ZNAP, o którym pisałem jakiś czas temu. Jest ono nie tylko odwracalne, ale także "wyrywalne" w przypadku przypadkowego pociągnięcia kabla. Poza tym jego przyłączanie i odłączanie jest dużo szybsze i wygodniejsze, a kosztuje przy tym mniej niż Miro-Flip. Zresztą, o tym który projekt jest ciekawszy i bardziej udany można zdecydować patrząc na zebrane środki. W przypadku Micro-Flipa udało uzbierać się 30 tysięcy dolarów (cel 15 tysięcy). Projekt ZNAP przekroczył właśnie 3 miliony dolarów (cel 120 tysięcy)!

Różnica jest jednak taka, że ZNAP nadal jest dopracowywany, a Micro-Flip już został dostarczony do pierwszych klientów…

Źródło: Kickstarter
Śledź autora na Facebooku!

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem Internet bez internetu, czyli niesamowite wykorzystanie komórek w Afryce [wideo] Windows Hello: spójrz na telefon i odblokuj go. Ta funkcja działa świetnie Dzięki technologii Heat Harvest ciepły obiad lub kawa naładują smartfona Ekrany przyszłości w smartfonach prawie nie będą potrzebować energii? Przełomowe technologie, które wypłynęły na rozwój komórek i smartfonów [wideo] Rozszerzona rzeczywistość? Wirtualna rzeczywistość? Ale to już było… [wideo] Snapdragon 820, Exynos 8890 czy Kirin 950 - są już pierwsze benchmarki porównawcze Exynos 8 Octa 8890 z autorskimi rdzeniami Samsunga oficjalnie. To może być najlepszy mobilny procesor na rynku Algorytmowi Microsoftu wystarczy zdjęcie, by rozpoznać Twój nastrój Snapdragon 820 oficjalnie. Ten procesor jest wielką nadzieją Qualcomma Samsung zapowiada nowy bio-procesor dla inteligentnych gadżetów, który przewidzi, kiedy zachorujesz Kirin 950 oficjalnie. Oj, mocy to mu nie zabraknie Beacony w służbie ludzkości [wideo] Snapdragony wrócą na szczyt? Przed Qualcommem trudne zadanie Samsung chce zwiększyć czas pracy inteligentnej galanterii giętkimi bateriami Ninebot mini oficjalnie. Xiaomi prezentuje alternatywę dla segwaya, którą sparujesz ze smartfonem Wirtualna rzeczywistość - od XIX-wiecznych dzieł sztuki, przez wyobraźnię pisarzy sci-fi, aż po smartfony [wideo] Synaptics prezentuje technologię ClearForce i zapowiada smartfony z ekranami reagującymi na siłę nacisku Okablowani, czyli zamiana ludzi w cyborgów już się rozpoczeła Microsoft VR Kit - odpowiedź na Cardboarda, po której ciężko spodziewać się sukcesu HTC Vive - najfajniejsze gogle wirtualnej rzeczywistości na rynku Samsung pracuje nad konkurentem dla Gorilla Glass o nazwie Turtle Glass? Snapdragon 430 oraz Snapdragon 617 oficjalnie

Popularne w tym tygodniu:

Eksperci nie mają wątpliwości - iPhone X ma najlepszy ekran na rynku Google stawia sprawę jasno. Deweloperzy albo poprawią aplikacje, albo znikną one z Google Play Samsung "zapowiada" układ, na którym oparty będzie Galaxy S9 Odkryto backdoor w smartfonach OnePlusa. Co na to producent? "Wietnamczycy złamali Face ID z użyciem maski". Czy aby na pewno? Jak oszukać Face ID i internautów?