Są pomysły genialne, śmieszne... i ten. iPhone 7 z systemem dysz CO2?

To, że telefonom zdarza się - potocznie rzecz ujmując - zaliczyć glebę, jest oczywiste. Zazwyczaj kończy się to niezbyt przyjemnym pajączkiem na ekranie i wysokimi kosztami naprawy.

Koncept lądującego iPhone'a 7

Koncept lądującego iPhone'a 7 (Sonidac)

Dlatego też, ostatnimi czasy, niektórzy producenci postanowili poszukać rozwiązania tego problemu. Motorola znalazła całkiem udany. Swoją Droid Turbo 2 wyposażyła w ekran ShatterShield, który zdaje się być niezniszczalny. Testy potwierdziły skuteczność ochrony jaką zapewnia, ale czy to nie jest zbyt proste? Po prostu mocniejsza szybka? Niee, to tak nie może się skończyć! ;)

Apple podchodzi do tematu inaczej. Weźmy chociażby patent zgłoszony 18 kwietnia 2014. Opisuje on aktywny system ochrony ekranu. W jego rogach miały by znajdować się otwory, z których w ramach potrzeby wysuwały by się ochronne bolce. Za zdecydowanie czy jest to konieczne odpowiadały oczywiście akcelerometr i inne czujniki obecne w smartfonie. Już iPhone 6 miał na tyle obudowy "fugi". Czy naprawdę potrzebujemy czterech dodatkowych "dziur" z przodu…?

System ochronny Amazon'a

Amazon natomiast opowiadał o podobnym rozwiązaniu już 4 lata temu. U niego wystrzeliwały by z otworów poduszki powietrzne, które były by częścią systemu ochronnego. Według producenta, na pokładzie obecny byłby również drugi, równie zaawansowany system — monitoringu. Zbierałby on informacje z przeróżnych zaawansowanych czujników i sensorów takich jak radar, sonar, laser itd.

Wróćmy jednak do Apple'a. To jabłkowy producent jest dzisiejszą gwiazdą… A właściwie grupa Sontidac, która zaprezentowała własny koncept pokazujący, jak powinna wyglądać naprawdę skuteczna ochrona smartfona. Ich pomysł wykorzystuje w praktyce III zasadę dynamiki Newtona.

W rogach nadchodzącego iPhone'a miałyby być zainstalowane odrzutowe dysze. Gdy akcelerometr i inne czujniki wykrywające orientację urządzenia w przestrzeni, stwierdziłyby zgodnie, że iPhone spada, z dyszy pod dużym ciśnieniem wypuszczany byłby gaz, który wcześniej w sprężonej formie znajdowałby się w zbiorniczku w środku obudowy, pomiędzy innymi podzespołami. Taak… Czy w tej bajce były smoki? ;)

Chociaż swoją drogą, gdyby takie rozwiązanie rzeczywiście się kiedyś pojawiło, to byłoby niewątpliwie ciekawie. Mnie na przykład by pewnie strasznie kusiło, żeby telefon upuścić i obserwować, jak miękko ląduje na ziemi… To jest prawdziwy emejzing, a nie jakieś tam 3D Touch! Mimo wszystko wydaje mi się, że czasami proste rozwiązania są tymi najlepszymi. Motoroli należą się jednak gratulacje.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Źródła: Sonitdac (YouTube); USTPO; USTPO
Śledź autora na Facebooku!

Podziel się:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iPhone 7 nie będzie ofiarą afery #ChipGate. Wszystkie procesory wyprodukuje TSMC? W USA Android jest popularniejszy, ale iOS pod względem zakupów online niszczy konkurenta Wodoszczelny iPhone 7 pozbawiony gniazda słuchawkowego? Ten niecodzienny gadżet zmieni Twojego iPhone'a w... zwykły notatnik. Świetny pomysł! iPad Pro zamiast komputera? Tima Cooka nieźle poniosło Jeśli brakuje Ci w iPhonie dodatkowych przycisków pod ekranem, polubisz to szkło ochronne Podróbka iPhone'a 6s za 140 zł? Wystarczy odwiedzić Chiny Wszystko o 3D Touch. Jak działa nowa generacja dotyku w iPhonie 6s? Tim Cook chwali się liczbą użytkowników Apple Music. Ma powody do zadowolenia Gdybym chciał kupić iPhone'a, pierwszy ustawiłbym się w kolejce W Niemczech zabrakło, a w Polsce mnie oszukali. iPhone 6s najwidoczniej nie jest mi pisany... Apple się doigrał i tym razem będzie musiał zapłacić ogromną karę za naruszenie patentów? Aparat iPhone'a 6s został sprawdzony przez ekspertów z DxOMark i się nie popisał #ChipGate - iPhone'y 6s trafiły na rynek z różnymi procesorami, od których uzależniona jest wydajność baterii Gdy Twój smartfon wpadnie do oceanu, możesz liczyć na pomoc... delfina Apple udostępnił raport dotyczący zapytań o dane użytkowników [SPROSTOWANIE] iPhone 6s, iPhone 6s Plus oraz Galaxy Note 5 - który jest najwytrzymalszy? iPhone 6s w benchmarkach. Konkurenci z Androidem daleeeko w tyle iPhone 6s i 6s Plus wkrótce w Polsce. Kiedy i za ile? Jeden powód, dla którego mimo wszystko poważnie myślę o zakupie iPhone'a 6s iPhone 6s Plus jest gorącym produktem. Dosłownie gorącym... iPhone 6s prześwietlony, zatopiony, ale za to nieugięty. Poznaliśmy brakujące szczegóły dotyczące jego podzespołów! iPhone 6s w naszych rękach [wideoprzegląd]